Bój o media publiczne. Stanowisko KRRiT wobec „bezprawnych działań” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i „likwidatorów”

TVP3 Lublin
TVP3 Lublin | fot. Dominik Wąsik

Maciej Świrski aktualny przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odniósł się do sytuacji mającej miejsce w krajowych mediach publicznych. Jednoznacznie stwierdził, że aktualne działania wyznaczonych likwidatorów, nie mają mocy prawnej.

Rażąca niezgodność z prawem uchwał podjętych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Działając na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji oraz art. 213 ust. 1 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, wobec bezprawnych działań Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wyznaczonych przez niego „likwidatorów” jednostek publicznej radiofonii i telewizji oraz ich oddziałów, oświadczam, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji niezmiennie stoi na stanowisku rażącej niezgodności z prawem uchwał podjętych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza w kwestii rozwiązania i postawienia ich w stan likwidacji spółek mediów publicznych, a zatem ich bezskuteczności.

Tablica informacyjna KRRiT
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Likwidatorzy działają wbrew prawu, a ich prośby winny być ignorowane

Osoby podające się za „likwidatorów” czynią to na swoją odpowiedzialność, a wszelkie ich działania, zarządzenia, wnioski i prośby kierowane do pracowników, zarządców spółek mediów publicznych, czy osób trzecich w ramach tej uzurpacji, winny być ignorowane jako pochodzące od osób nieuprawnionych. – możemy przeczytać na stronie internetowej KRRiT

Czynności podejmowane na skutek osób nieuprawnionych, będą dotknięte wadą prawną

Jednocześnie jako Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wskazuję, że działania osób nieuprawnionych, za jakich uznaję „likwidatorów” nie wywołują skutków prawnych, również w zakresie powoływania pełnomocników, podpisywania umów, negocjowania wynagrodzeń itp.

Wszelkie czynności podejmowane na skutek działań osób nieuprawnionych, będą dotknięte wadą prawną, a działalność osób, działających w imieniu lub z upoważnienia tzw. „likwidatorów” będą podlegały stosownej kontroli.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bardzo dobrze, w głosowaniu nie brałem udziału, bo nie wierzyłem w jakiejkolwiek zmiany, ale teraz widzę, że z chęcią bym oddał głos na ko, jeszcze powinni się wziąć za to całe KRRIT, bo tam też przekręty, jak np. Sprzedać mux-4 za gorsze zaraz po wyborach Polsatowi… Kpina