Bohdan Smoleń nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat

Bohdan Smoleń – piosenkarz komediowy, kabareciarz i wybitny aktor. Każdy zapewne kojarzył go z roli listonosza w serialu komediowym „Świat według kiepskich” lub z kabaretu jaki tworzył z Zenonem Laskowikiem w kabarecie „Tey”.

W czwartek – 15 grudnia zmarł Bohdan Smoleń. Aktor ostatnie dni życia spędził w szpitalu. Przeszedł poważną infekcję, przez którą pojawiły się u niego problemy z oddychaniem. Po ostatnim wylewie jego stan strasznie się pogorszył. Zmarł w wieku 69 lat.

Bohdan Smoleń urodził się 9 czerwca 1947 roku w Bielsku-Białej. Ukończył zootechnikę na Akademii Rolniczej w Krakowie.

W 1988 roku powiesił się jeden z jego synów. Rok później samobójstwo popełniła żona artysty. To doprowadziło legendarnego kabareciarza do depresji i wycofania się na kilka lat z życia publicznego.

DW

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Co za kłamstwa nie powiesił się !!! Tylko Tamtejsza władza powiesiła mu dziecko na płocie jego domu !!!! Za satyre polityczna jakiej dopuszczał się na scenie kabaretowej !!!