Bogdanka szuka prezesa. Wymagania? Wykształcenie wyższe i co najmniej 3-letnie doświadczenie kierownicze

Lubelski Węgiel Bogdanka
Lubelski Węgiel Bogdanka | fot. LW Bogdanka

Do 12 stycznia można zgłaszać swoje kandydatury na stanowiska prezesa zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka. Trwa postępowanie kwalifikacyjne. Kandydaci muszą spełnić wymagania stawiane przez spółkę.

Kopalnia szuka nowego prezesa

Postępowanie na stanowisko prezesa zarządu będzie dwuetapowe – wynika z ogłoszenia o postępowaniu kwalifikacyjnym, opublikowanym na stronie internetowej LW Bogdanka. Spółka wyjaśnia, że pierwszy etap obejmie weryfikację formalną zgłoszeń. W drugim rada nadzorcza zaprosi kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne.

Zainteresowani objęciem stanowiska prezesa zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka mogą zgłaszać swoje kandydatury do 12 stycznia, do godz. 9.00. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami zaplanowano na 13 stycznia w siedzibie zarządu spółki.

„Rada Nadzorcza zastrzega możliwość zakończenia postępowania kwalifikacyjnego w każdym czasie, bez podania przyczyn i bez wyłonienia żadnego z kandydatów” – podano w ogłoszeniu.

W ogłoszeniu postępowania kwalifikacyjnego czytamy, że kandydaci na stanowisko prezesa zarządu powinni spełnić następujące wymogi: mieć wykształcenie wyższe, posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia, 3-letni doświadczenie na stanowiskach kierowniczych.

Dodatkowym atutem branym pod uwagę będzie dobra znajomość języka angielskiego, doświadczenie w zarządzeniu spółkami i doświadczenie związane z funkcjonowaniem sektora górniczego lub paliowo-energetycznego.

Przypomnijmy, że 16 września 2022 r. rada nadzorcza LW Bogdanka odwołała prezesa Artura Wasila. Wasil pełnił funkcję prezesa Bogdanki od marca 2018 r. Obowiązki prezesa powierzono Arturowi Wasilewskiemu, zastępcy prezesa ds. ekonomiczno-finansowych.

POWIĄZANE:

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.