Bogdanka się nie zatrzymuje. Kolejny dzień silnych wzrostów kursu akcji

lw bogdanka kopalnia węgiel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. LW Bogdanka

Od zakończenia panicznej czwartkowej wyprzedaży na GPW spowodowanej najazdem Rosji na Ukrainę, akcje LW Bogdanka zyskały już blisko 62 proc.

Akcje Bogdanki poszybowały w górę

Akcje LW Bogdanka poszybowały we wtorek w górę. Bogdanka zyskała we wtorek 9 proc., po tym jak w poniedziałek jej akcje podrożały aż o 25 proc. Ich wartość wynosi obecnie 47,85 zł (2 marca, godz. 11.40). Analitycy giełdowi przyznają, że wojna rosyjsko-ukraińska może korzystnie odbić się na przemyśle węglowym w Polsce. Znaczenie węgla, jako surowca strategicznego wzrasta w sytuacji militarnego konfliktu w naszej części Europy.

Rekordowe zakończenie roku w Bogdance

We wtorek (1 marca) Bogdanka poinformowała, że zakończyła rok z produkcją na poziomie 9,9 mln ton węgla handlowego i sprzedażą na poziomie 10 mln ton. Po trzecim kwartale 2021 roku podjęto decyzję o podwyższeniu planu produkcyjnego do poziomu 9,6 mln ton węgla handlowego. Ten poziom nie tylko został osiągnięty, ale również przekroczony. Produkcja w całym 2021 r. wyniosła 9,9 mln ton, a sprzedaż ponad 10 mln ton węgla handlowego.

„Zmiana trendu w zakresie popytu na węgiel energetyczny, która nastąpiła na przełomie roku oraz działania ukierunkowane na maksymalne wykorzystanie posiadanych obecnie przez Spółkę zdolności produkcyjnych wpłynęły na ten rekordowy wynik Bogdanki. W pierwszej połowie roku udało nam się rozszerzyć sprzedaż na Ukrainę, nadal jednak podstawowym kierunkiem sprzedaży naszego węgla są odbiorcy krajowi” – wyjaśnia Dariusz Dumkiewicz z-ca prezesa ds. rozwoju LW Bogdanka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.