Blue Monday 2020. Dziś najbardziej depresyjny dzień w roku!

kobieta depresja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Blue Monday 2020. Kiedy wypada najbardziej depresyjny dzień w roku? I czym właściwie jest Blue Monday? I czy w ogóle jest sens się nim przejmować?

Blue Monday – dziś wypada najbardziej depresyjny dzień w 2020 roku

Dziś trzeci poniedziałek stycznia czyli tzw. Blue Monday. Co to takiego? W teorii to najbardziej depresyjny dzień roku. Twórcą teorii Blue Monday jest brytyjski psycholog Cliff Arnall, a datę miał wyznaczyć na podstawie wzoru matematycznego, który uwzględnia czynniki meteorologiczne (krótki dzień, mała ilość promieni słonecznych), psychologiczne (niedotrzymanie postanowień noworocznych, niski poziom motywacji) i ekonomicznych (mało pieniędzy po świętach Bożego Narodzenia, długi).

Wzór na Blue Monday

Pierwszy w historii Blue Monday był 24 stycznia 2005 roku. Wzór, który stworzył do obliczenia uwzględnia takie czynniki, jak: pogoda (W), wysokość naszego długu (D), poziom miesięcznego wynagrodzenia (d), czas, jaki upłynął od Bożego Narodzenia (T), niedotrzymane postanowienia noworoczne (Q), niski poziom motywacji (M) i poczucie, że powinniśmy coś z tym wszystkim zrobić (Na), i wygląda tak: [W+(D-d)]xTQ/MxNA.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.