Bliźniacy trudnili się kradzieżami rowerów i hulajnóg. Policjanci weszli do dwóch mieszkań na terenie Lublina

Bliźniacy z Lublina trudnili się w kradzieży rowerów i hulajnóg
Bliźniacy z Lublina trudnili się w kradzieży rowerów i hulajnóg | fot. KMP Lublin

Kryminalni z Lublina zatrzymali dwóch poszukiwanych listami gończymi bliźniaków. Na swoim koncie mieli liczne kradzieże rowerów i hulajnóg, do których doszło na terenie miasta. Obaj trafili już do zakładu karnego.

Bliźniacy z zarzutami kradzieży

W środę (21.12) kryminalni z 2. komisariatu oraz komendy wojewódzkiej przy wsparciu wywiadowców weszli jednocześnie do dwóch mieszkań na terenie Lublina. Z zebranych informacji wynikało, iż mogą tam przebywać dwaj poszukiwani 29-latkowie – bliźniacy.

„Mężczyźni mają na swoim koncie liczne kradzieże i wydano za nimi listy gończe oraz nakazy doprowadzenia. Do odbycia mają kary 1,5 roku i ponad roku więzienia” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jedno z mieszkań znajdowało się w dzielnicy Tatary, przy ul. Łęczyńskiej. Początkowo nikt nie otwierał drzwi. Na miejscu pojawił się właściciel lokalu, który wpuścił policjantów do środka, lecz wejście było zastawione ciężkimi obciążnikami z siłowni. Policjanci od razu zaczęli przeszukiwać pomieszczenia.

W trakcie sprawdzania kuchni wyszło na jaw, że 29-latek siedzi skulony za szafką. W mieszkaniu ukrywał skradzione rowery, hulajnogę elektryczną oraz inne „fanty” z kradzieży. W związku z tym mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty kradzieży.

W tym samym czasie, operacyjni weszli do mieszkania w Śródmieściu, na ul. Czwartek. Tam według ustaleń miał ukrywać się drugi z braci. Drzwi funkcjonariuszom otworzyła konkubina mężczyzny, która zapewniała, że nikogo nie ma wewnątrz. W trakcie sprawdzania okazało się, że mężczyzna schował się pod łóżkiem.

Obaj bliźniacy trafili już do zakładu karnego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.