Bilet za 250 groszy do teatru? Czemu nie!

250 groszy bilet do teatru

Ponad 100 teatrów w całym kraju zagra 23 maja spektakle w specjalnej cenie 250 groszy (2,5 zł). Wśród nich znajdą się najgłośniejsze i najpopularniejsze tytuły ostatnich sezonów. W Lublinie będzie można obejrzeć spektakle w pięciu teatrach.

50 tysięcy widzów z ponad 40 polskich miast zobaczy tego wieczoru przedstawienia wyreżyserowane przez najwybitniejszych polskich oraz zagranicznych twórców – między innymi Krzysztofa Warlikowskiego czy Jacquesa Lassalle’a. A wszystko to w ramach obchodów jubileuszu „250-lecia teatru publicznego w Polsce”.To właśnie 23 maja po raz pierwszy w Polsce będzie obchodzony Dzień Teatru Publicznego, który został ustanowiony z okazji 250. rocznicy powołania pierwszego zawodowego i publicznego teatru polskiego. W ogólnopolskiej akcji, która ma skłonić Polaków do odwiedzania teatru przynajmniej jeden raz w roku, weźmie udział ponad 100 teatrów z 42 polskich miast.

Wszystkie one zagrają spektakle, na które będzie można kupić bilety za symboliczną cenę 250 groszy (2,5 zł). Sprzedaż ruszy 11 maja i będzie prowadzona tylko w kasach teatrów. Biletów nie uda się kupić przez internet, co ma zachęcić widzów – przede wszystkim tych, którzy do teatru zaglądają rzadko – by zwrócili w jego stronę kroki i przekonali się, że nie jest to miejsce tak niedostępne, za jakie często uchodzi.

W ramach akcji zaprezentowane zostaną spektakle, które cieszyły się w ostatnich sezonach bardzo dużą popularnością. Bilety za 250 groszy będzie można kupić między innymi na przedstawienia warszawskiego Teatru Muzycznego Roma czy Teatru Komedia. Pojawi się także wiele propozycji dla dzieci – w akcji wezmą udział m.in. łódzkie teatry Pinokio i Arlekin, Wrocławski Teatr Lalek i warszawskie: Guliwer oraz Lalka.

Lista teatrów i spektakli w Lublinie

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie – „Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł” (reż. Remigiusz Brzyk)

Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN – „Opowieści z nocy” (reż. Tomasz Pietrasiewicz)

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie – „Czarodziejski flet Mozarta” (premiera)

Teatr Muzyczny w Lublinie – „Baron Cygański” (reż. Zbigniew Czeski)

Teatr Stary w Lublinie – „Pan BAron przychodzi boso i płaci guzikiem” (reż. Fred Apke)

Banner_250groszy_851x315

 

materiały organizatora

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.