Biegacze będą ścigać się w lesie Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim

CITY TRAIL Lublin 4 1
Bieg przełajowy City Trail nad Zalewem Zemborzyckim | fot. Piotr Oleszak

Już 14 grudnia nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na sezon 2019/2020 bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin.

Podczas listopadowych zawodów na 5-kilometrowej w lesie Dąbrowa trasie rywalizowało 352 biegaczy. Najszybszym okazał się wspomniany już Paweł Wysocki (wynik 17:28). W rywalizacji kobiet najlepszą była Dominika Łukasiewicz (czas 19:31).

Lublin to jedna z dziesięciu lokalizacji, w których organizowany jest cykl CITY TRAIL. Pozostałe to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Zdecydowana większość uczestników biegów CITY TRAIL to amatorzy i osoby biegające rekreacyjnie, jednak zawody te przyciągają także czołowych polskich biegaczy.

W ostatnich latach w CITY TRAIL nie brakuje zawodników na bardzo wysokim poziomie, co pomaga mi podnosić swój poziom. Aktualnie starty w cyklu są dla mnie kluczowe nie tylko w przygotowaniu do sezonu, ale też w szlifowaniu formy przed docelowymi zawodami” – podkreśla Dariusz Boratyński, multimedalista mistrzostw Polski.

W ramach każdej imprezy CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się także zawody dla dzieci i młodzieży, które z roku na rok cieszą się większą popularnością. Na ścieżkach nad lubelskim Zalewem Zembrzyckim regularnie startuje ok. 100 młodych sportowców. Dystanse, jakie pokonują są uzależnione od wieku – najmłodsi biegają 300 m, nieco starsi 600 m, następna kategoria wiekowa to już 1 km, a młodzież pokonuje 2 km.

Na cykl CITY TRAIL Lublin 2019/2020 składa się sześć imprez (19 października, 11 listopada, 14 grudnia, 11 stycznia, 1 lutego, 7 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Kempingu Dąbrowa.

Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:
– godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice Kempingu Dąbrowa)
– godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
– godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
– godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.