Biedronka wycofuje ze sprzedaży popularny produkt. Może zawierać groźne bakterie!

Biedronka w Niedrzwicy Dużej | fot. Dominik Wąsik

Biedronka wycofuje ze sprzedaży boczek wędzony marki Kraina Wędlin. Wszystko z powodu obecność bakterii Listeria monocytogenes, które wykryto w trakcie badań.

Główny Inspektorat Sanitarny oraz właściciel Biedronki firma Jeronimo Martins zamieścili na swoich stronach informację o wycofaniu z rynku popularnego produktu.

Wycofaniu podlega produkt „Boczek wędzony” Kraina Wędlin. Jego producentem jest Goodvalley Sp. z o.o., ul. Młyńska 43b, 77-320 Przechlewo, a dystrybutorem Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn.

Wycofywana partia ma numer 242.130649/73 i termin przydatności do spożycia 12.07.2020 / 13.07.2020.

Wszystko przez bakterie Listeria monocytogenes, które wykryto w trakcie badań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w 2 z 5 badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Listerioza, czyli choroba wywołana przez bakterię Listeria monocytogenes jest bardzo groźna dla dla kobiet w ciąży – może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka, i osób z obniżoną odpornością, u których może dojść do zapalenia opon mózgowych i sepsy.

Osoby, które zakupiły powyższy produkt proszone są o zwrócenie go do sklepu, w którym zostały zakupiony lub zniszczenie.

Partia ,,Boczek wędzony” Kraina Wędlin została wycofana ze sprzedaży w Biedronce


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.