Biedronka rozda za darmo bony o łącznej wartości 350 tys. zł. Sprawdź, jak dostać

sklep biedronka
Biedronka

Biedronka została ukarana przez UOKiK. Sieć niewystarczająco informowała klientów o prawie do zwrotu towaru. Biedronka musi rozdać klientom bony na zakupy o łącznej wartości 350 tys. zł.

Decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ws. Biedronki została wydana 31 grudnia 2018 roku. Urząd stwierdził m.in., że sieć sklepów Biedronka informowała konsumentów przez pracowników sklepów sieci Biedronka, iż w przypadku zgłoszenia wady towaru z tytułu rękojmi za wady możliwa jest jego naprawa, wymiana lub dokonanie zwrotu gotówki, co naruszało zbiorowe interesy konsumentów.

UOKiK zobowiązał Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka, do przeprowadzenia szkoleń dla swoich klientów przez Internet. Szkolenie ma być dostępne przez trzy tygodnie na stronie internetowej Biedronki.

Darmowe bony do Biedronki

Aby wziąć w nim udział wystarczy kliknąć aktywny link z przekierowaniem do strony ze szkoleniem. Będzie ono składało się z dwóch części: się z materiałów edukacyjno-informacyjnych dotyczących polubownego rozwiązywania sporów konsumenckich oraz interaktywnego quizu zawierającego 10-12 pytań o tematyce związanej z polubownym rozwiązywaniem sporów z konsumentami.

Pierwsze 35 tysięcy osób, które skorzystają ze szkoleń i wypełnią cały quiz otrzymają vouchery rabatowe w wysokości 10 złotych każdy. WAŻNE! Klient nie musi odgadnąć poprawnie odpowiedzi, liczy się tylko udział w quizie. Wynik nie jest ważny, jednak będzie trzeba udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania.

Quiz ma wystartować w najbliższych dniach. O tym poinformujemy w oddzielnym materiale.

Link do decyzji UOKiK ws. Biedronki – tutaj.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.