Biedronka poszukuje pracowników. Ile można zarobić? Jakie są wymagania?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Biedronka rozpoczęła kampanię, która ma pomóc w pozyskaniu nowych pracowników. Ile można zarobić i jakie są wymagania?

„Elastyczne etaty, atrakcyjne wynagrodzenia oraz dodatkowe benefity” – takimi hasłami zachęca przyszłych pracowników sieć sklepów Biedronka w nowej kampanii, która ma pomóc w znalezieniu nowych pracowników. Jak czytamy w komunikacie, sieć tylko w 2018 roku zatrudniła ponad 2 tys. pracowników.

Biedronka dla kandydatów, którzy są zainteresowani pracą, uruchomiła specjalną infolinię rekrutacyjną. Za jej pośrednictwem można m.in. uzyskać informacje na temat procesu rekrutacyjnego, pomoc w aplikacji na wybrane stanowisko lub zostawić swoje dane w ramach zgłoszenia spontanicznego.

Infolinia dla kandydatów do pracy w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka działa pod numerem +48 22 205 33 10. Dostępna jest w dwóch wersjach językowych – polskiej, funkcjonującej przez cały tydzień, 24 godziny na dobę i ukraińskiej, działającej codziennie w godzinach 8:00 – 22:00.

„Współczesny rynek pracy sprawia, że pracodawcy muszą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kandydatów. Z tego względu uruchomiliśmy infolinię rekrutacyjną – dzięki niej jesteśmy bliżej potencjalnych kandydatów do pracy i mamy z nimi bezpośredni kontakt. Jesteśmy pewni, że dzięki atrakcyjnym warunkom zatrudnienia i elastycznemu podejściu do rekrutacji więcej osób zdecyduje się dołączyć do zespołu Biedronki” – mówi Magdalena Poradzka, dyrektor ds. rekrutacji i wizerunku pracodawcy w Jeronimo Martins Polska.

Czym zachęca Biedronka przyszłych pracowników?

Obecnie osoby rozpoczynające pracę w Biedronce jako sprzedawcy-kasjerzy na pełen etat mogą miesięcznie zarobić co najmniej 2700 zł brutto, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, by po trzech latach dojść do poziomu 2950 zł brutto miesięcznie. W wybranych lokalizacjach kwoty te są wyższe, np. w Warszawie osiągają wartość 3550 zł brutto po trzech latach pracy.

„Poza konkurencyjnym wynagrodzeniem pracownicy Biedronki mogą liczyć także na bogaty pakiet socjalny, na który składa się 20 programów wsparcia pracowników opartych na trzech filarach: zdrowiu, rodzinie i edukacji” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Wzrost płacy minimalnej w 2019 roku. Wzrośnie też stawka minimalna

Przypomnijmy, że od stycznia 2019 r. Biedronka zmodyfikowała zasady wypłacania uznaniowej premii za wyniki – jest ona obecnie wypłacana co miesiąc, a nie jak dotychczas co kwartał. Sieć uelastyczniła też zasady otrzymywania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności tak, by nawet w przypadku jednego lub dwóch dni nieplanowanej, ale usprawiedliwionej absencji w danym miesiącu pracownik mógł otrzymać odpowiednio 75 proc. i 50 proc. tego dodatku.

Ponadto w styczniu 2019 r. sieć zdecydowała o wypłaceniu dodatkowej nagrody dla kierownictwa sklepów oraz regionów, by docenić ich zaangażowanie i wkład w prowadzenie sklepów oraz osiąganie dobrych wyników przez Biedronkę w 2018 roku. Wartość nagrody zależała od wyników sprzedaży w ubiegłym roku. W sumie wypłacono ją łącznie ok. 15 tys. osób.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce – firma zatrudnia ok. 67 tys. osób na umowy o pracę. Sieć oferuje też elastyczne formy zatrudnienia – w sklepach Biedronka możliwe jest podjęcie pracy na różnych stanowiskach, np. tylko w roli kasjera, a także na część etatu lub tylko w weekendy.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W 2018 r zatrudniono 2 tyś pracowników !!! Po tygodniu pracy zrezygnowało 1 tyś a drugi tyś który zrezygnował to starzy pracownicy ktorzy mają dosyć pracy w obozie!!! Podsumowując więcej obowiązków i pracy a perspnelu tyle samo !!!