Biedronka otwarta w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu handlu

Sklepy Biedronka otwarte również w niedziele niehandlowe
Sklepy Biedronka otwarte również w niedziele niehandlowe | fot. Dominik Wąsik

Biedronka postanowiła ominąć zakaz handlu w niedziele i otworzy się jako wypożyczalnia książek. Klienci Biedronki będą mogli w niedziele niehandlowe wypożyczyć książki i… przy okazji zrobić zakupy. Poznaliśmy szczegóły.

Wypożyczalnia książek w Biedronce

Biedronka wymyśliła nowy sposób, aby ominąć zakaz handlu w niedziele niehandlowe. Wybrane sklepy Biedronka już od najbliższej niedzieli (7.08) zamienią się w wypożyczalnie książek. Pracownicy sklepów, które znalazły się w pierwszej turze, nie kryją oburzenia i zapowiadają masowe zwolnienia L4.

Z instrukcji, którą otrzymali pracownicy wybranych sklepów Biedronka, wynika, że z piątku na sobotę (5/6.08) placówki otrzymają około 140 książek. Stojaki z książkami mają być ustawione przy wejściu lub w strefie, w której nie ma żywności.

Jak będzie wyglądało wypożyczenie książek w Biedronce? Z wypożyczalni będą mogli korzystać klienci posiadający kartę Moja Biedronka. Przy wypożyczeniu ma być pobierana opłata 3 zł. Kaucja będzie zwracana jako voucher na zakupy przy zwrocie książki.

Jeśli klient nie zwróci książki po dwóch tygodniach, to karta „Moja Biedronka” zostanie zablokowana, ale nie na zakupy, tylko na wypożyczenie następnej książki. Książki będzie można wypożyczać tylko przy kasach tradycyjnych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w najbliższą niedzielę (7.08), otworzy się 600 sklepów Biedronka. Tydzień później (14.08) zakaz handlu będzie omijać kolejne 300 placówek, czyli już łącznie 900. Wiadomo, że na liście sklepów, które załapały się do pierwszej tury (7.08), są również placówki z Lublina. O szczegółach dotyczących planowanych otwarć napiszemy bliżej soboty.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.