Biała Podlaska: Wpadli na gorącym uczynku, kiedy kradli drzewo. Wycieli z lasu 50 sosen

leaves 273404 1280 min e1453478165774
Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Miejscowi kryminalni zatrzymali trzech sprawców kradzieży 50 sosen jeszcze przed formalnym zgłoszeniem przestępstwa. Wartość wyciętych drzew wyceniono na 10 tys. złotych.

Kradzieże drzewa z lasu to przestępstwo, które nasila się w okresie zimowym. Pokrzywdzeni często dowiadują się o wyrębie i stracie drzewa po kilku tygodniach, co znacznie utrudnia pracę policjantom.

Policjanci z Terespola wykonując czynności operacyjne uzyskali informacje o możliwej kradzieży drzewa z lasu. Wykonane przez funkcjonariuszy czynności potwierdziły zaistnienie przestępstwa i doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców tego, nie zgłaszanego wcześniej, przestępstwa.

68-84117Jak się okazało kradzieży 50 sosen z działki leśnej położonej w miejscowości Wyczółki o łącznej wartości 10 tys. zł. dokonało trzech mieszkańców gminy Piszczac, w wieku 36, 47 i 48 lat. Wszyscy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą z nimi wykonywane czynności procesowe. Kryminalni z Terespola zabezpieczyli na jednej z posesji część skradzionego z lasu drzewa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.