"Bezpośrednie mówienie snu" – Wystawa na Zamku Lubelskim

W salach wystawowych na Zamku Lubelskim do 08.05.2016 r prezentowana będzie wystawa prac malarskich, oraz prac graficznych i rysunkowych Zdzisława Beksińskiego – „Bezpośrednie mówienie snu”. Wystawa ta jest zbiorem dzieł powstałych we wszystkich latach twórczości artysty – od lat 50, po początek XXI w.

Zdzisław Beksiński urodzony 24.02.1929 r w Sanoku, to jeden z najbardziej cenionych polskich malarzy. Zajmował się nie tylko malarstwem, ale również fotografią, tworzeniem grafiki komputerowej, a także rzeźbą. Jego prace przedstawiały głównie surrealistyczne, abstrakcyjne pełne grozy wizje. Zwykle też zawierały one mnóstwo tajemniczych symboli. Wiele swoich prac przekazywał na cele charytatywne. Obecnie to jego prace są najczęściej wystawianymi dziełami sztuki współczesnej.

W roku 2005 Beksiński został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie, niedługo przed swoimi 76 urodzinami. Zgodnie z zawartą w testamencie wolą Beksińskiego, cały jego dorobek artystyczny został przekazany do Muzeum Historycznego w Sanoku, gdzie dobudowana została galeria upamiętniająca artystę.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.