Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta

IMG 20160912 113733 e1474459999122
cof

W czwartek wszyscy kierowcy, którzy zostawią w domu swoje samochody, będą mogli za darmo jeździć pojazdami komunikacji miejskiej.

Jutro tj. 22 września przypada światowy dzień bez samochodu. Celem akcji jest promowanie transportu zbiorowego jako bardziej wygodnego i przyjaznego środowisku.

Wszyscy kierowcy, którzy postanowią zostawić swój samochód w domu, będą mogli przez cały dzień poruszać się pojazdami komunikacji miejskiej za darmo. Wystarczy okazać dowód rejestracyjny samochodu.

Ważny dowód rejestracyjny uprawnia do przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie. Wszystkie osoby, które skorzystają z tego uprawnienia, otrzymają specjalne naklejki promujące korzystanie z komunikacji miejskiej.

Ponadto, organizatorzy przewidzieli udział odrestaurowanego Jelcza 272 Mex, o imieniu Gutek. Autobus będzie prezentowany podczas Pikniku Transportowego na Moście Kultury i wykona bezpłatne kursy.

Gutek będzie odjeżdżał o godz. 12.30, 13.30 i 14.30 z przystanku Rondo Lubelskiego Lipca 04 i pokona następującą trasę: Rondo Lubelskiego Lipca 04 – Aleje Zygmuntowskie – aleja Piłsudskiego – Lipowa – Aleje Racławickie – Sowińskiego – Głęboka – Filaretów – Jana Pawła II – Krochmalna – Cukrownicza – Lubelskiego Lipca’80  – plac Bychawski – Wolska – Fabryczna – Rondo Lubelskiego Lipca 04.

W autobusie podczas przejazdu obecni będą przedstawiciele LTEK-u, którzy przybliżą uczestnikom historię lubelskiego „Ogórka”.

(fot. Dominik Wąsik)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.