Bezpłatna sterylizacja psów i kotów w Lublinie 2024 [ZASADY, LISTA LECZNIC]

Kot gryzie śpiącego psa
Kot gryzie śpiącego psa | fot. Adobe Stock

Bezpłatna sterylizacja psów i kotów w Lublinie. Ruszyła coroczna akcja darmowej sterylizacji. Kastracja i sterylizacja zwierząt to najskuteczniejszy sposób zapobiegania ich bezdomności. Sprawdźcie, które lubelskie przychodnie weterynaryjne oferują usługę bezpłatnej sterylizacji psów i kotów w 2024 r. i jak skorzystać z programu! Oto zasady i adresy.

To już kolejny rok bezpłatnej sterylizacji zwierząt w Lublinie – zarówno psów i kotów właścicielskich, jak i kotów wolno żyjących. Dodatkowo właściciele psów mogą bezpłatnie zaczipować swojego pupila. Właściciele i opiekunowie mogą już umawiać wizyty zwierzaków w czterech lubelskich lecznicach.

Jak skorzystać z bezpłatnej sterylizacji psa lub kota w Lublinie?

Akcja skierowana jest do właścicieli psów i kotów mieszkających i utrzymujących zwierzęta na terenie Lublina oraz do społecznych opiekunów kotów wolno żyjących, którzy posiadają legitymację Społecznego Opiekuna Kotów wydaną przez Urząd Miasta Lublin lub legitymację organizacji pozarządowej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

Terminy wizyt w poszczególnych lecznicach należy umawiać telefonicznie.

Bezpłatna kastracja psa lub kota w Lublinie. Lista przychodni weterynaryjnych w 2024 r.

Wykaz gabinetów dokonujących zabiegów bezpłatnej sterylizacji psa/kota w 2024 r. w Lublinie:

  • Gabinet Weterynaryjny Eurovet, lek. wet. Robert Paluch, ul. Henryka Halickiego 3, tel. 605 666 101.

W tym gabinecie weterynaryjnym właściciele psów mają również możliwość bezpłatnego zaczipowania czworonoga.

Bezpłatna kastracja kotów wolno żyjących w Lublinie

Osoby sprawujące opiekę nad kotami wolno żyjącymi na terenie Lublina, mogą skorzystać z usługi bezpłatnej ich kastracji w poniższych lokalizacjach:

  • Przychodnia Weterynaryjna „AgiVet” Sławin, lek. wet. Agnieszka Bajor-Kicińska, ul. Sławinkowska 106, tel. 537 758 402;
  • Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Vet Wiesław Janiszewski, ul. Młodej Polski 18, tel. 81 746 78 63;
  • Gabinet Weterynaryjny Felin, lek. wet. Izabela Bukowska, ul. Władysława Jagiełły 10, tel. 501 478 435.

W ubiegłym roku kastracje realizowano w ramach trzech projektów z IX edycji Budżetu Obywatelskiego: „Zwierzęta bez granic – Lublin dla zwierząt” (wykastrowano 143 psów i 203 koty właścicielskie, a także zaczipowano 121 psów), „Zadbajmy o zwierzęta” (wykastrowano 74 koty wolno żyjące) oraz „Opieka nad kotami wolno żyjącymi” (wykastrowano 522 koty wolno żyjące).

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „Wykaz gabinetów dokonujących zabiegów bezpłatnej sterylizacji psa/kota w 2024 r. we Wrocławiu”

    To w końcu we Wrocławiu czy w Lublinie?