Bez prawa jazdy i z promilami. 49-latek stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu

Od nowego roku wzrosną opłaty związane z odholowaniem pojazdów z ulic Lublina
Od nowego roku wzrosną opłaty związane z odholowaniem pojazdów z ulic Lublina | fot. Adobe Stock

Mężczyzna w wieku 49 lat, prowadził Audi 80 będąc pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie niemal 3 promile. Dodatkowo odkryto, że nie miał on uprawnień do prowadzenia pojazdów, ponieważ zostały one cofnięte mu w lutym za podobne przewinienie. Wkrótce stanie przed sądem za popełniony czyn i narażenie na niebezpieczeństwo siebie i osób postronnych.

Zero wyobraźni, zero odpowiedzialności

Wczoraj przed godziną 10:00 oficer dyżurny jednostki w Radzyniu został powiadomiony o obecności na drodze mężczyzny prowadzącego samochód po pijaku. Chodziło o kierowcę auta marki Audi 80 w miejscowości Bełcząc. Pojazd jechał w bardzo charakterystyczny sposób i wzbudził zainteresowanie świadka, który postanowił zareagować i wezwać służby.

Badanie stanu trzeźwości
Badanie Stanu trzeźwości

Słuszne przypuszczenia obserwatora

Mężczyzna dzwoniący na numer alarmowy przekazał, że kierowca wspomnianego Audi mógł być pod wpływem alkoholu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce interwencji, potwierdzili zgłoszenie, poddając zatrzymanego kierowcę badaniu na obecność alkoholu.

Pijany kierowca miał ponad 3 promile

Okazało się, że 49-letni mieszkaniec gminy Czemierniki prowadził pojazd, będąc w stanie kompletnego upojenia alkoholowego. Testy na obecność alkoholu wykazały w jego organizmie niemal 3 promile. W trakcie rutynowej kontroli drogowej ujawniono, że mężczyzna nie posiada ważnych uprawnień do prowadzenia pojazdów, ponieważ zostały one mu odebrane w lutym tego samego roku za podobne przewinienie.

Zatrzymanie pijanego kierowcy Radzyń
Odholowane Audi pijanego kierowcy

Samochód odholowano, mężczyzna stanie przed sądem

Kierujący poniesie surowe konsekwencje swojego postępowania. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Konsekwencją tej sytuacji było odholowanie Audi na strzeżony parking.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.