Bez ograniczeń między Lublinem a Warszawą. 120 km/h na całym odcinku S17

Zmiany w organizacji ruchu na S17 między węzłem Lubelska a Kołbielą | fot. GDDKiA
Zmiany w organizacji ruchu na S17 między węzłem Lubelska a Kołbielą | fot. GDDKiA

Wykonawca wprowadza stałą organizację ruchu na S17 pomiędzy węzłem Lubelska a Kołbielą. Kierowcy mogą na całym odcinku między Lublinem a Warszawą jeździć z prędkością do 120 km/h.

Koniec ograniczeń prędkości na S17

Budowa drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska do węzła Kurów Zachód była podzielona na siedem odcinków o łącznej długości ok. 95 km. Koszt prac budowlanych wyniósł ok. 2,6 mld zł, z czego dofinasowanie z UE to prawie 1,8 mld zł.

Trasa znacznie skróciła czas podróży między Lublinem a Warszawą. Kierowcy mają już do dyspozycji ok. 180 km drogi ekspresowej od Piask w woj. lubelskim niemal do samej Warszawy, omijając obwodnicami Lublin czy Kołbiel.

We wtorek 16 marca GDDKiA poinformowała, że wykonawca wprowadził stałą organizację ruchu na S17 pomiędzy węzłem Lubelska a Kołbielą. Dla kierowców oznacza to likwidację ograniczeń prędkości do 80 km/h, które zostały wprowadzone z uwagi na toczące się prace.

Kierowcy mogą już jeździć z prędkością do 120 km/h w obu kierunkach.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.