Będzie więcej kursów komunikacji miejskiej na trasie Lublin – Świdnik

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od maja autobusy MPK Lublin łączące Świdnik z Lublinem będą jeździć częściej. Jest to dopiero początek zmian w rozkładzie komunikacji miejskiej pomiędzy miastami.

– Przeprowadziliśmy wśród mieszkańców Świdnika ankietę, z której wynikało, że najbardziej popularną linią komunikacji miejskiej jest autobus linii nr 55. Pasażerowie wielokrotnie podkreślali potrzebę zwiększenia ilości jego kursów. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, wprowadzamy dodatkowe przejazdy w najczęściej wskazywanych godzinach – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Zmiany w rozkładzie mają obowiązywać od 7 maja. W rozkładzie obowiązującym w dni powszednie pojawią się dodatkowe 4 przejazdy. Autobusy z przystanku os. Choiny w Lublinie wyjadą o godz. 10:19, 13:24 (przez stadion), 19:05 i 21:32 (przez stadion). Natomiast z przystanku pod świdnickim helikopterem odjadą o godz. 11:28, 13:30, 14:47 i 20:24.

W najbliższych dniach, we wszystkich autobusach mają pojawić się ankieterzy, którzy będą liczyli ilość osób poruszających się na poszczególnych liniach.

– Badania mają na celu sprawdzenie struktury pasażerów, zaktualizowanie wskaźników popytu i podaży na liniach podmiejskich oraz funkcjonowanie komunikacji podmiejskiej w Gminie Miejskiej Świdnik – wyjaśnia Anna Zalewska, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Ankieterzy będą również pytali pasażerów o to, z jakich korzystają biletów, jak często poruszają się komunikacją miejską, skąd i dokąd jadą oraz jaki jest cel ich podróży. Ankiety będą przeprowadzane anonimowo i mają mieć charakter poglądowy.3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Chcę zasugerować problem z rozkładem jazy. Często wiele osób w weekend jeździ w różne miejsca w Polsce. Pociąg do Warszawy jest o 5.25 autobus flixbus o 5.00. Dlaczego nie ma żadnego dojazdu na 5.00 – 5.10 na dworzec PKP z Czechowa. Uważam że np. 34 powinno być pierwsze w sobotę i w niedziele o godzinie 4.30-4.40. Może być tez inny autobus 29…. Z kilku rejonów Lublina można dojechać ale z Czechowa NIE. Władze MPK powinny to wziąć pod uwagę. Jeśli myślicie podobnie proszę o wypowiedzi.

  2. W Autobusach ankieterzy, może wreszcie się zapytajcie w jakie dni w jakich godzinach powinny jeździć. W weekendy zwłaszcza w niedzielę komunikacja nie istnieje, nawet jak jest na rozkładzie, fizycznie nie ma. Wiadomo Polska stan umysłu, jak zaczynają się ferie, wakacje wyparowuje 2/3 połączeń jakby w ciągu chwili znikło pół miasta…

  3. i dlaczego znowu autobusy są dostosowywane tylko pod uczniów? jeżeli chcę być w pracy lub uczelni w centrum o pełnej godzinie to znów nie ma szans…