Będzie nowa altana w Ogrodzie Saskim

altanka ogród saski lublin

Altana w Ogrodzie Saskim będzie odbudowana od nowa. Uszkodzenia są zbyt duże, by ją naprawiać.

 

Po nawałnicy jaka przeszła pod koniec czerwca przez Lublin, miasto po dziś dzień liczy wyrządzone straty. Najwięcej szkód zostało wyrządzonych w Ogrodzie Saskim. Zupełnie powalonych zostało około 30 drzew, a jedno z powalonych drzew doszczętnie zniszczyło ogrodową altanę.

 

– Altana została zniszczona w tak dużym stopniu, że konieczne będzie odbudowanie jej od nowa. Szkoda ta została zgłoszona do ubezpieczyciela, jesteśmy na etapie załatwiania wymaganych formalności. Szacowany koszt tych zniszczeń to ok. 60 tys zł. – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

 

Dokładny koszt odbudowy altany w Ogrodzie Saskim będzie znany za kilka tygodni. – Odbudowa zostanie pokryta z ubezpieczenia – dodaje Mazurek-Podleśna.

 

IMG 20170710 122457 min

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.