Będzie niebezpiecznie! Meteorolodzy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego regionu

burza błyskawica wyładowanie pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Meteorolodzy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa lubelskiego. Nad region nadciągają gwałtowne burze z gradem!

Środowe popołudnie i wieczór upłynie po znakiem opadem intensywnych opadów deszczu powodujących podtopienia, gwałtownych burz oraz – miejscami – burz z gradem – alarmują synoptycy IMGW.

Według prognoz, ma spaść około 30-50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Wiatr może osiągnąć prędkość do 90 kilometrów na godzinę, a w nocy lokalnie do 110 kilometrów na godzinę. Temperatura w dzień maksymalnie do 26 st. C.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm i porywami wiatru do 90 km/h, w nocy lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Najintensywniejsze zjawiska przewidywane są na godziny nocne” – prognozuje Michał Folwarski, synoptyk IMGW.

Burze spodziewane są przede wszystkim późnym południem, wieczorem i w pierwszej części nocy.

Gdzie jest burza? Radar burz [07.08.2019]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.