Będą kolejne łóżka w szpitalach dla chorych na covid-19

Szpital tymczasowy w Targach Lublin
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link / LUW

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zdecydował się na uruchomienie nowych łóżek szpitalnych dla chorych na covid-19. Decyzje dotyczą czterech szpitali na terenie naszego województwa, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza.

Dodatkowe łóżka dla zakażonych koronawirusem

Decyzje dotyczące zwiększenia bazy łóżek w szpitalach ma związek ze wzrostem zachorowań na covid-19 w naszym regionie i zwiększonym zapotrzebowaniem na hospitalizowanie chorych. Decyzje wydane przez wojewodę lubelskiego dotyczą czterech szpitali w Lublinie, Puławach, Białej Podlaskiej i Chełmie.

Od 24 września w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach dostępnych jest 26 łóżek, w tym 3 obserwacyjnych, 23 dla zakażonych i 2 respiratorowych.

Od 24 września w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej dostępnych jest 40 łóżek, w tym 5 obserwacyjnych, 34 dla zakażonych i 1 respiratorowy.

Od 1 października w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie będzie dostępnych 59 łózek, w tym 3 obserwacyjnych, 52 dla zakażonych i 4 respiratorowych.

Od 1 października w Szpitalu Tymczasowym w Lublinie będzie dostępnych 56 łóżek zakaźnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.