Będą kary dla przedsiębiorców, którzy mimo zakazu otworzą działalność

restauracja kuchnia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kary dla przedsiębiorców, którzy mimo obowiązującym zakazów, wznowią działalność. W takich miejscach mają pojawiać się pracownicy sanepidu w asyście policji.

Kontrole pracowników sanepidu i policji

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedział, że wobec przedsiębiorców, którzy złamią obowiązujące zakazy i otworzą swoje działalności, będą wyciągane konsekwencje.

„Przedsiębiorcy, którzy łamią przepisy, spotykają kary po 30 tys. zł lub mniej, w zależności od tego, jaka jest szkodliwość i intencjonalność danego czynu. W przypadku wielu przedsiębiorców myślę, że zadziałało to odpowiednio, jak kubeł zimnej wody” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zbuntowani przedsiębiorcy muszą liczyć się z kontrolami policji i inspektorów sanepidu. Zmasowane kontrole rozpoczęły się w poniedziałek, 18 stycznia. Kontrola może się zakończyć karą sięgającą 30 tys. zł, a klienci mogą dostać na przykład po 500 złotych za brak maseczek, czy niezachowywanie odpowiedniego dystansu.

Akcja #otwieraMY oficjalnie ruszyła w poniedziałek, chociaż pierwsi przedsiębiorcy otworzyli swoje biznesy w ubiegłym tygodniu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.