Będą biegać, pływać w zalewie Zemborzyckim i jeździć na rowerze. W niedzielę Triathlon Energy Lublin

Lotto Triathlon Energy
Lotto Triathlon Energy | materiały organizatora

W niedzielę odbędzie pierwsza edycja LOTTO Triathlon Energy Lublin 2022. Zawody zostaną rozegrane przy zalewie Zemborzyckim, w którym zawodnicy będą pływać, oraz w jego pobliżu biegać i jeździć na rowerach.

Triathlon Energy Lublin 2022

W niedzielę 17 lipca profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach rozgrywanych w okolicy zalewu Zemborzyckiego. Zawody w Lublinie oferują zawodnikom do wyboru pełen asortyment dystansów. Począwszy od dystansu dla zaawansowanych zawodników, czyli 1/2 IM (1,9 km pływania – 90 km jazdy rowerem – 21,1 km biegu) przez dystans dla każdego, czyli 1/4 IM (950 m pływania – 45 km jazdy rowerem – 10,5 km biegu) do dystansu dla początkujących i debiutantów, czyli 1/8 IM (475 m pływania – 22,5 km jazdy rowerem – 5,25 km biegu).

  • dystans 1/2 IM = 2 pętle pływania, 8 pętli rower, 8 pętli bieg
  • dystans 1/4 IM = 1 pętla pływania, 4 pętle rower, 4 pętle bieg
  • dystans 1/8 IM = 1 pętla pływania, 2 pętle rower, 2 pętle bieg

Etap pływacki lubelskich zawodów zostanie rozegrany w zalewie Zemborzyckim, strefa zmian będzie ulokowana bardzo blisko wyjścia z wody w pobliżu pomostu, nieopodal Słonecznego Wrotkowa. Trasa kolarska poprowadzona zostanie w kierunku Bychawy, a etap biegowy rozegrany zostanie na ścieżkach pieszo – rowerowych wzdłuż zalewu Zemborzyckiego. Dodatkowo podczas zawodów w Lublinie jako zawody towarzyszące zorganizowane zostaną biegi dla dzieci na dystansach 200, 500 i 1000 metrów.

„W ubiegłym tygodniu na nasze zlecenie certyfikowane laboratorium dokonało badania próbki wody z zalewu Zemborzyckiego. Wynik badania jest bardzo zadowalający, woda spełnia polskie normy dla kąpielisk. W tym tygodniu pobrana zostanie do badania druga próbka wody, a dodatkowo w sobotę rano oceniony zostanie stan zakwitu sinic. Patrząc na prognozy pogody na najbliższe dni, wszystko wskazuje na to, że pływanie w niedzielę się odbędzie zgodnie z planem” – poinformowali organizatorzy w poniedziałek.

Na ten moment (11.07, godz. 16:30) na niedzielne zawody Triathlon Energy Lublin 2022 swoją obecność potwierdziło 155 zawodników.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.