Batony zbożowe znanej marki wycofane ze sklepów. O które produkty chodzi?

baton musli
Baton musli | fot. Adobe Stock

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży kilku partii batonów zbożowych. Wycofane z obrotu zostały popularne batony zbożowe, a powodem tej decyzji jest stwierdzenie obecności tlenku etylenu. GIS ostrzega, że spożycie wyrobów z tą substancją jest groźne dla zdrowia!

GIS wycofuje popularne batony zbożowe

Główny Inspektorat Sanitarny został poinformowany przez firmę Bakalland S.A. o wycofywaniu produkowanych przez nią popularnych batonów zbożowych. Batony są wycofywane z obrotu ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika, który był zanieczyszczony tlenkiem etylenu.

Szczegóły dotyczące produktów

Ze sprzedaży wycofano wcześniej wprowadzone do obrotu batony zbożowe:

– Baton BA!lans Waniliowe Cappucino, 38 g (0002326697, 0002318934, 0002312337, 0002322091)

– Mix batonów BA!lans (0002320540, 0002318934)

Tlenek etylenu jest substancją groźną dla zdrowia

Główny Inspektorat Sanitarny apeluje, aby nie spożywać batonów zbożowych z partii, które zostały wymienione w komunikacie. Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia. Jej stosowanie przy produkcji żywności jest zabronione na terenie Unii Europejskiej. Kontakt z dużą ilością tlenku etylenu może doprowadzić m.in. do bólu głowy, mdłości, wymiotów, biegunki, a nawet do trudności w oddychaniu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.