Baseny dla dzieci w Lublinie za darmo. Liczba karnetów jest mocno ograniczona. Jak dostać jeden z nich? [SZCZEGÓŁY]

Dziecko pływające w basenie
Dziecko pływające w basenie | fot. Adobe Stock

Miasto Lublin rozda bezpłatne karnety na szkolne pływalnie. Wejściówki przysługują wyłącznie rodzinom posiadającym lubelską Kartę Rodzina Trzy Plus, a ich ilość jest mocno ograniczona. Jak dostać jeden z nich? Szczegóły poniżej.

Darmowy basen dla dzieci w Lublinie

Bezpłatne karnety na szkolne baseny zostaną rozdane w ramach programu Rodzina Trzy Plus. Wydawanie karnetów rozpocznie się w piątek, 6 października od godz. 8:00 w siedzibie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Stanisława Leszczyńskiego 23 (wejście od ul. Przy Stawie), w pokoju nr 13 (parter).

Ważne! Po odbiór wejściówek nie obowiązują zapisy, nie jest prowadzona rezerwacja karnetów. Obowiązuje system kolejkowy. Liczba karnetów jest ograniczona, wynosi blisko 210 sztuk. Dlatego kto pierwszy, ten lepszy.

Dla kogo bezpłatne karnety na baseny?

Do otrzymania bezpłatnych wejściówek wymagane jest posiadanie ważnych Kart Rodzina Trzy Plus, natomiast nie przysługują one rodzinom posiadającym wyłącznie ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny. Każda duża rodzina ubiegająca się o bezpłatny wstęp na kąpieliska uzyskać może karnety wyłącznie do jednej szkoły i pobrać maksymalnie 3 karnety.

Po odbiór karnetów zgłosić się może osoba pełnoletnia będąca członkiem dużej rodziny, posiadająca ważne Karty Rodzina Trzy Plus. W wyjątkowych sytuacjach karnety odebrać będą mogli wstępni lub zstępni (rodzice, dziadkowie, pełnoletnie rodzeństwo). Osoby te powinny posiadać upoważnienia udzielone na piśmie od osoby uprawnionej do otrzymania karnetu.

Karnety tegorocznej akcji są ważne do końca czerwca 2024 r. i mają nową szatę graficzną. Karnety wydane na okres wrzesień 2022 – czerwiec 2023 r. tracą ważność i nie podlegają przedłużeniu ani wymianie.

Lista szkolnych pływalni biorących udział w akcji

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie, ul. Smyczkowa 3

  • Godzina wejścia: piątek w godzinach 20:30 – 21:15

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie (byłe Gimnazjum nr 16), ul. Poturzyńska 2

  • Godzina wejścia: piątek w godzinach 20:20-21:00

Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie, ul. Podzamcze 9

  • Godzina wejścia: środa w godzinach 19:55-20:40, niedziela w godzinach 12:55-13:40

Szkoła Podstawowa nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie, ul. Radości 13

  • Godzina wejścia: sobota w godzinach 12:00-12:45

Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, ul. Nałkowskich 110

  • Godzina wejścia: wtorek w godzinach 19.30 – 20.15

Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego-Prymasa Tysiąclecia (Zespół Szkół nr 7 w Lublinie), ul. Roztocze 14

  • Godzina wejścia: poniedziałek w godzinach 20:00-20:45

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie, ul. Rzeckiego 10

  • Godzina wejścia: 3 tory czwartek w godzinach 18:00-18:45

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.