Barszcz Sosnowskiego w Lublinie. Niebezpieczna roślina została usunięta z terenów miejskich

P1140105
Barszcz Sosnowskie przy jednej z ulic w Lublinie | fot. Straż Miejska

Niebezpieczne rośliny zlokalizowane przez mieszkańców i strażników miejskich zostały usunięte przez firmę, którą wybrał ratusz podczas rozmów.

 

W ubiegłym tygodniu z terenów miejskich w Lublinie został usunięty barszcz Sosnowskiego. Najtańsza oferta wpłynęła z Malborka i to jej autorzy zrealizowali wycinkę tej niebezpiecznej rośliny.

 

– Szacunkowy koszt prac związanych z tym zadaniem w tym roku to około 5 tys zł – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zwalczaniem barszczu Sosnowskiego na terenach miejskich zajmowało się Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni. Koszt prac z tym związanych wyniósł około 3 tys. zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.