Barszcz Sosnowskiego w Lublinie. Niebezpieczna roślina znowu powróciła

Barszcz Sosnowskiego jest silnie trujący, a kontakt z nim może zakończyć się śmiercią. Nie dotykaj! Powiadom Straż Miejską!

Rośnie wzdłuż dróg, ścieżek rowerowych, przy ulicach oraz w parkach. Najczęściej możemy spotkać się z nim przy okolicach zalewu Zemborzyckiego, lecz i na ulicach Lublina go nie brakuje.

Barszcz Sosnowskiego zwany również zemstą Stalina jest problemem dla mieszkańców polskich wsi i miast. Roślina ta rozrasta się w niebywałym tempie, a jej zwalczanie jest bardzo ciężkie, ponieważ barszcz wytwarza silne toksyny, które w negatywny sposób oddziałują na skórę.

post-9780-1146772999
Swoim wyglądem przypomina przerośnięty koper i osiąga od 1 do 4 metrów wysokości.

Należy unikać bezpośredniego kontaktu z tą rośliną. Jeśli już doszło do kontaktu po kilku dniach pojawi się zaczerwienienie na skórze, następnie wodniste bąble. Poparzenia goją się miesiącami, w zasadzie ślady po nich nigdy nie znikają.

Co zrobić, gdy znajdziemy Barszcz Sosnowskiego?

Nie próbujmy pozbyć się rośliny na własną rękę! Jeśli zauważycie Barszcz Sosnowskiego poinformujcie o tym Straż Miejską. Dzwonić możecie na numery 81 466 26 80 lub 81 466 26 90 oraz telefon alarmowym 986.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.