Bardzo dobry sezon letni na lubelskim lotnisku. Blisko 65 tysięcy pasażerów. Gdzie podróżowali najchętniej?

Tablica Odprawa/Przyloty w Porcie Lotniczym Lublin
Port Lotniczy Lublin | fot. Dominik Wąsik

Blisko 65 tysięcy pasażerów od czerwca do połowy października i rekordowe liczy pasażerów w lipcu i sierpniu – tak wyglądał wakacyjnych ruch na lubelskim lotnisku, które odnotowało bardzo udany sezon letni.

Rekordowy sezon wakacyjny na lotnisku w Świdniku

Tegoroczny sezon wakacyjny lubelskie lotnisko zamyka zrealizowaniem 371 operacji lotniczych i obsłużeniem 64 993 pasażerów, z czego ponad połowa to podróżni lotów czarterowych. Jak zapewniają władze lotniska, do znacznego zwiększenia ruchu przyczyniły się nowe połączenia wakacyjne.

„Lato 2023 w Porcie Lotniczym Lublin możemy zaliczyć do naprawdę udanych. Popyt na podróże lotnicze był tak wysoki, że udało się nam osiągnąć rekordowe wyniki. Wakacyjne statystyki lubelskiego lotniska pokazują również, że przygotowana przez nas, wraz z naszymi biznesowi partnerami, oferta bardzo dobrze wpisała się w oczekiwania podróżnych” – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Sezon wakacyjny w Porcie Lotniczym Lublin to również dwa rekordowe miesiące. W lipcu udało się obsłużyć 48 498 podróżnych. Natomiast najlepszy wynik w dotychczasowej historii lotniska zanotowano w sierpniu – 51 191 pasażerów. W wakacje lotnisko obsłużyło trzymilionowego pasażera – 28 czerwca.

Wakacyjne top kierunki. Gdzie pasażerowie latali najchętniej?

Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączyły loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Przebojem okazały się loty do tureckiej Antalyi, dokąd na wakacje można polecieć w tym roku, z kilkoma biurami podróży, aż cztery razy w tygodniu.

Z lubelskiego lotniska można również było polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Pełne samoloty latały również nad polskie wybrzeże, do Gdańska.

Nowy rozkład lotów z Lublina. Dokąd dolecimy w przyszłym roku?

Oferta czarterowa na przyszłoroczny sezon lato 2024 z lubelskiego lotniska zapowiada się jeszcze ciekawiej. Kierunków będzie więcej niż podczas tegorocznych wakacji.

Już wiadomo, że od czerwca 2024 roku do siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin dołącza długo wyczekiwany Egipt (Hurghada) oraz grecka wyspa Kreta (Heraklion).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.