Balet Kopciuszek już 7 maja w Lublinie

fot. www.spotkaniakultur.com

Słynna włoska szkoła baletowa Accademia Teatro alla Scala po raz pierwszy zawita w Polsce!

7 maja 2016 roku w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbędzie się niepowtarzalne widowisko. Tancerze z prestiżowej szkoły Accademia Teatro alla Scala przedstawią lubelskiej publiczności baletową wersję znanej baśni o Kopciuszku, macosze i jej złośliwych córkach. Twórcą nowej choreografii opartej na muzyce Sergiusza Prokofiewa i libretcie Mikołaja Wołkowa jest Frederic Olivieri. Widowisko łączy w sobie subtelną liryczność i romantyzm, zachowując niepowtarzalny magiczny charakter przypowieści.

Accademia Teatro alla Scala kształci nie tylko tancerzy w szkole baletowej, ale również śpiewaków operowych czy scenografów. Historia, tej jednej z najstarszych instytucji w Europie, sięga aż do roku 1813.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.