Bakteria w lubelskim szpitalu. Pacjenci nie mogą korzystać z ciepłej wody

10153131 szpital 900 557
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dyrekcja Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wprowadziła zakaz używania ciepłej wody na wszystkich oddziałach szpitala. W próbkach wody wykryto bakterię.

Dzisiaj na wszystkich oddziałach Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przy ul. Jaczewskiego 7 w Lublinie rozwieszono karteczki informujące pacjentów o wykryciu bakterii w wodzie. Szpital został zobowiązany do przeprowadzenia przeglądu technicznego sieci i instalacji oraz sprawdzenia temperatury wody.

Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelniczki Katarzyn, która przesłała również zdjęcie jednej z karteczek rozmieszczonych na terenie I Oddziału Ginekologii Onkologicznej COZL.

Uwaga! Zakaz korzystania z ciepłej wody od dnia dzisiejszego (22.07.2019) do odwołania – zalecenie SANEPIDU. Zakaz dotyczy wszystkich: pacjentów i personelu

– taka informacja widnieje na rozwieszonych karteczkach.

received 534954803709981
Bakteria w ciepłej wodzie w COZL | fot. czytelniczka Katarzyna

Poprosiliśmy o komentarz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Szczegóły dotyczące gatunku bakterii oraz zagrożenia jakie powoduje opublikujemy we wtorek w nowym komunikacie prasowym.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bakteria Legionistów jeżeli chodzi o ciepłą wodę. Trust me, I 'm engneer