Bajkowy Lublin: konkurs plastyczny na Dzień dziecka

Dzieci w przedszkolu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Z okazji Dnia dziecka Miasto Lublin zorganizowało konkurs plastyczny „Bajkowy Lublin”, którego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się 3 czerwca.

Magiczny świat w oczach dzieci

Konkurs skierowany był do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Lublinie. Młodzi artyści mieli za zadanie przedstawić Lublin jako bajkowe miasto pełne magicznych postaci i przygód. Uczestnicy w swoich pracach umieścili krasnoludki, wróżki, smoki i inne bajkowe stworzenia. Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania, Mariusz Banach, wyraził wdzięczność za liczny udział i kreatywność dzieci.

szkoła dzieci shutterstock

Laureaci i wystawa

Do konkursu zgłoszono ponad 500 prac, które oceniono w czterech kategoriach wiekowych: 3-4 lata, 5 lat oraz 6-7 lat. W każdej kategorii przyznano po sześć wyróżnień, trzy drugie miejsca oraz jedną główną nagrodę. W sumie wyróżniono 30 prac, które będą prezentowane w Galerii Ratusz od 3 do 17 czerwca.

warsztaty twórcze dla dzieci
fot. Artur Sztal

Uroczystość wręczenia nagród

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek, 3 czerwca, o godz. 10:30 w Ratuszu (sala nr 2).

Co sądzicie o bajkowych interpretacjach Lublina? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.