Azoty Puławy wznowiły produkcję nawozów po 2-miesięcznej przerwie. „Zmiana warunków rynkowych”

Zakłady Azotowe Puławy wznawiają produkcję nawozów
Zakłady Azotowe Puławy wznawiają produkcję nawozów | fot. Grupa Azoty

W związku ze zmianą warunków rynkowych dotyczących cen gazu, po blisko dwumiesięcznej przerwie Zakłady Azotowe w Puławach wznowiły produkcję nawozów.

Azoty Puławy wznowiły produkcję nawozów

W komunikacie Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” możemy przeczytać, że w Segmencie Agro, zdecydowano o dociążeniu i uruchomieniu instalacji produkcji nawozów azotowych (PULAN, PULAN MACRO, SALETRZAK 27N, PULREA, PULREA+INu, RSM). Wstrzymana nadal pozostaje instalacja kaprolaktamu (Segment Tworzywa) oraz instalacja melaminy (Segment Agro).

23 sierpnia Grupa Azoty podjęła decyzję o czasowym zatrzymaniu instalacji do produkcji nawozów azotowych. Jak wyjaśniła, spowodowane to było rekordowymi cenami gazu ziemnego, głównego surowca wykorzystywanego przy produkcji w Grupie Azoty S.A., kaprolaktamu oraz poliamidu 6. Od tamtego momentu spółka ograniczyła produkcję amoniaku do około 10 proc. możliwości produkcyjnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.