Awaryjne lądowanie samolotu z Tel Awiw do Lublina. Pęknięta szyba

wizz air
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wizz Air

Pęknięcie szyby w samolocie było przyczyną zawrócenia wieczornego rejsu linii Wizz Air z Tel Awiw do Lublina. Nie było bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa.

W samolocie airbus A320 węgierskiej linii lotniczej Wizz Air doszło do awaryjnego lądowania. Samolot, który wystartował z lotniska Ben Guriona (Tel Awiw) kilka minut po starcie musiał zawrócić i awaryjnie lądować.

Jak informuje portal lubelskielotnisko.pl chodziło o pęknięcie szyby w maszynie. – Na ten moment nie wiemy czy do uszkodzenia doszło w kabinie pilotów czy w części pasażerskiej. Prawdopodobną przyczyną było zderzenie z ptakiem w powietrzu – czytamy.

Uszkodzenie szyby nie spowodowało bezpośredniego zagrożenia, jednak ze względu na procedury samolot zawrócił do Tel Awiw. – Pasażerowie wylądowali bezpiecznie, zapewniono im zakwaterowanie w hotelu. Powrót do Polski nastąpi dzisiaj – taką informacje usłyszał portal lubelskielotnisko.pl na infolinii przewoźnika.

Po pasażerów czekających na wylot do Tel Awiwu przyleci inny samolot.

Materiał powstał przy współpracy z portalem lubelskielotnisko.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.