Awaria wodociągowa w Lublinie. Ulica zmieniła się w rzekę, niewielka część mieszkańców pozostaje bez wody

Awaria wodociągowa na osiedlu Czechów
Awaria wodociągowa na osiedlu Czechów | fot. Wikcia Długa

Co najmniej kilka tysięcy mieszkańców Lublina nie miało wody przez około 30 minut. MPWiK informuje o awarii wodociągowej, do której doszło w dzielnicy Czechów. Bez wody pozostaje dalej niewielka część odbiorców.

Awaria wodociągu w dzielnicy Czechów

Do awarii wodociągowej w dzielnicy Czechów doszło w poniedziałek (19.09) po godz. 21. Na ul. Feliksa Nowowiejskiego pękła rura wodociągu, która po chwili zamieniła pobliskie ulice w rwące rzeki. O awarii zostały powiadomione służby MPWiK, które szybko zlokalizowały wyciek i powstrzymały wylewanie się wody na ulice.

Jak nam przekazała Magdalena Bożko z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, część mieszkańców Lublina była pozbawiona wody przez ok. 30 minut. Obecnie woda jest dostarczana do prawie wszystkich odbiorców, oprócz dwóch klatek przy ul. Nowowieskiego, gdzie doszło do awarii. MPWiK podstawił beczkowóz. MPWiK przystąpi do usunięcia awarii we wtorek od godzin porannych.

Wylewająca się woda spowodowała, że na pobliskich ulicach i w wąwozie Czechów zalega sporo błota. We wtorek MPWiK przystąpi również do prac porządkowych tych miejsc.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.