Awaria wodociągowa przesuwa otwarcie basenów Park Avia w Świdniku. Czekają na wyniki badań wody

106685789 285669932780006 8221635459058362765 o
Kompleks basenów Park Avia w Świdniku | fot. Park Avia

Piątkowa awaria wodociągowa w Świdniku przesunęła zaplanowane na dziś otwarcie basenów Park Avia. Zarządzając obiektem zapowiadział, że jeśli wyniki badań wody wyjdą pozytywnie, to baseny zostaną otwarte w sobotę po południu.

Przypomnijmy, że w piątek okazało się, że podczas budowy nowej magistrali wodnej doszło do awarii. W wyniku prowadzonych prac zerwał się osad zalegający w starych rurach, w wyniku czego „stwierdzono słomkowy kolor wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, prawdopodobna przyczyna – wypłukanie osadu po napełnieniu magistrali”.

Zanieczyszczona woda nadaje się wyłącznie do celów gospodarczych, natomiast nie nadaje się do spożycia. Na terenie miasta zostały rozstawione beczkowozy z wodą pitną. Awaria wodociągowa wpłynęła także na planowane na dziś (sobota 4 lipca) otwarcie kompleksu nowych basenów Park Avia w Świdniku.

„Z ogromną przykrością musimy poinformować, że w związku z zaistniałą sytuacją w miejskich wodociągach jesteśmy zmuszeni odłożyć otwarcie Parku Avia do momentu uzyskania wyników badań przeprowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną” – mówi Radosław Szczerba, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Avia, który zarządza kompleksem.

Zarządzający obiektem tłumaczy, że niezwłocznie po otrzymaniu pozytywnych wyników badań, obiekty zostaną uruchomione. Próbki wody zostały pobrane przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Wyniki badań będą znane dziś w południe. Na ich podstawie sanepid podejmie decyzje, czy kranówka nadaje się już do spożycia.

CZYTAJ TAKŻE: Park Avia w Świdniku. CENNIK. Ceny biletów i godziny otwarcia. Ile zapłacimy za rozrywkę?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.