Awaria sieci ciepłowniczej na miasteczku akademickim. Trwa nagrzewanie budynków

radiator 250558 1280

Do awarii doszło w czwartek po południu. Setki studentów i mieszkańców jest bez ciepłych grzejników. Awaria została usunięta. Trwa nagrzewanie budynków.

 

– Powodem awarii było rozszczelnienie rurociągu w okolicach rektoratu UMCS przy ul. Radziszewskiego – mówi Teresa Stępniak-Romanek, rzecznik Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

 

Awaria została usunięta po północy. Pogotowie cieplne musiało zaspawać uszkodzony odcinek rurociągu. O godzinie 3 cała sieć ciepłownicza została ponownie nawodniona.

 

– Mieszkańcy budynków w okolicy miasteczka akademickiego UMCS – przy ul. Akademickiej, Langiewicza, Spadochroniarzy, Długosza powinni mieć już ciepłe grzejniki. Jeśli nie to kwestia 1-2 godzin – wyjaśnia Stępniak-Romanek.

 

Z większym opóźnieniem w dostarczeniu ciepła mogą borykać się mieszkańcy ul. Weteranów.

 

Poinformujcie nas, czy w Waszych mieszkaniach są ciepłe grzejniki. Czekamy na info!

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.