Awaria prądu przez uszkodzony kabel. Ponad 1,3 tys. odbiorców było bez prądu

Brak prądu na Sławinku
Brak prądu na Sławinku | fot. Dominik Wąsik

Wtorkowa awaria prądu w Lublinie, gdzie bez zasilania była dzielnica Sławinek została spowodowana przez uszkodzenie kabla przy ul. Nałęczowskiej. Zasilanie zostało przywrócone po kilkudziesięciu minutach.

Brak prądu Lublin

Do awarii doszło we wtorek (24.05) około godz. 20. Mieszkańcy dzielnicy Sławinek poinformowali nas, że na okolicznych ulicach nie ma prądu. Klienci sklepów Stokrotka przy al. Warszawskiej zostali wyproszeni z terenu obiektu, ze względu na brak zasilania.

„Wczoraj miało miejsce uszkodzenie kabla w okolicy ul. Nałęczowskiej, wskutek czego przez około 40 minut ponad 1,3 tys. odbiorców było pozbawionych dostępu do energii elektrycznej” – informuje Karol Łukasik, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.