Awanturnik zatrzymany na pokładzie samolotu w Świdniku. Pasażer był pijany

wizz air
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Na lotnisku w Świdniku Straż Graniczna zatrzymała agresywnego pasażera. Mężczyzny zakłócał porządek na pokładzie samolotu. Odmówił przyjęcia mandatu.

Agresywny pasażer zatrzymany na pokładzie samolotu

O sprawie poinformowała jedna z pasażerek samolotu Wizz Air z Londynu Luton, który wylądował w piątek, 21 maja, około godz. 21.40 na lotnisku w Świdniku.

„Wylądowałam w Lublinie, ludzie wstali wyjąć bagaże ze schowków, a stewardessa każde wszystkim usiąść i nie wyciągać bagażów, bo wkracza Straż Graniczna i zabiera pasażera z siedzenia 29” – relacjonuje pasażerka.

Pasażerka dodała również, że „agresywny mężczyzna szarpał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej i był pod widocznym działaniem alkoholu”.

O szczegóły interwencji postanowiliśmy dopytać Straż Graniczną.

„Na prośbę załogi samolotu, podjęto interwencję wobec pasażera lotu z Londyn Luton, w związku z niepodporządkowaniem się poleceniom załogi samolotu oraz wulgarnego zwracania się do załogi” – mówi por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna, obywatel Polski, odmówił przyjęcia mandatu karnego. Podróżny otrzymał wezwanie do stawienia się w Placówce SG w Lublinie, a sprawa zostanie skierowana do sądu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.