Autostrada A2 w województwie lubelskim. Dziś podpisano umowę na dwa odcinki

autostrada droga
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

W czwartek zostały podpisane umowy na realizację autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską. Chodzi o odcinki Malinowiec-Łukowisko i Swory-Biała Podlaska (Cicibór).

Autostrada A2 Siedlce – Biała Podlaska

Autostrada A2 jest podzielona na cztery odcinki komunikacyjne. Dzisiejsze podpisanie umów jest początkiem realizacji dwóch z nich. Chodzi o prawie 18-kilometrowy fragment pomiędzy rejonem miejscowości Malinowiec, a węzłem Łukowisko oraz około 14-kilometrowy fragment pomiędzy rejonem miejscowości Swory a węzłem Biała Podlaska.

Malinowiec – Łukowisko

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę trzeciego pasa.

W ramach tego odcinka A2 powstanie węzeł Łukowisko, który będzie stanowił połączenie z S19, czyli trasą Via Carpatia. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Trasa zostanie wybudowana w nowym śladzie.

Zgodnie z planem GDDKiA, umowa z wykonawcą podpisana zostanie w kwietniu 2021 r. Wszystko ma być gotowe po 33 miesiącach, przy czym termin końca prac projektowych i złożenia wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) to grudzień 2021 r. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na koniec 2024 r.

Swory – Biała Podlaska (Cicibór)

Z kolei odcinek autostrady A2 pomiędzy rejonem miejscowości Swory a węzłem Biała Podlaska będzie miał ok. 14 km. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji i budowa około 14 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na koniec 2024 r.

A2 Malinowiec - Łukowisko i Swory - Biała Podlaska
A2 Malinowiec – Łukowisko i Swory – Biała Podlaska | fot. GDDKiA

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.