Autobusy jednak dojadą do Prawiednik. ZTM znalazł tymczasową pętlę nawrotową

Trwa budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej | Mapy Google
Trwa budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej | Mapy Google

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował, że od 19 kwietnia autobusy komunikacji miejskiej ponownie będą dojeżdżać do Prawiednik. Udało się znaleźć tymczasową pętlę nawrotową.

Linia 725 dojedzie do Prawiednik

Przypomnijmy, że od poniedziałku 12 kwietnia mieszkańcy Prawiednik zostali pozbawieni komunikacji miejskiej. Ma to związek z rozpoczętym remontem pętli autobusowej przy ul. Osmolickiej, na której wcześniej zatrzymywały się autobusy linii nr 25.

Autobusy linii 25 skierowano do Zemborzyc Górnych, z pominięciem ul. Cienistej i ul. Osmolickiej. W związku z tym ZTM uruchomił tymczasową linię nr 725, lecz do najbliższego przystanku zlokalizowanego na ul. Cienistej w rejonie skrzyżowania z ul. Osmolicką mieszkańcy Prawiednik mają 1 km pieszo, drogą bez chodnika i oświetlenia.

„Mieszkańców miejscowości podlubelskich potraktowano jak osoby drugiej kategorii. Pętla autobusowa w przebudowie i w tym samym czasie likwidacja na pół roku jedynej linii, która kursowała tam od głębokiego PRLu, dla której nie ma żadnej alternatywy” – pisze jednej z okolicznych mieszkańców.

ZTM zmienił decyzję

„We współpracy z gminą Głusk udało się znaleźć tymczasowe rozwiązanie w postaci „pętli nawrotowej” na terenie gminy Głusk, która zapewni trasę przejazdu dla dowozowej linii nr 725, pozwalając na objęcie obsługą komunikacyjną pasażerów rejonu pętli w Prawiednikach, na czas trwania przebudowy dotychczasowej pętli przy ul. Osmolickiej” – mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie.

W związku z tym, od dnia 19 kwietnia (poniedziałek) zmianie ulega dotychczasowa trasa linii nr 725, umożliwiając pasażerom przesiadkę w pojazdy linii nr 8 i 25 na przystanku Zemborzyce Górne.

Trasa linii nr 725 po zmianie: Prawiedniki – Osmolicka – Cienista – Krężnicka – Zemborzyce Górne.

Przystanek początkowy/końcowy w Prawiednikach będzie zlokalizowany ok. 100 metrów za obecnie przebudowywaną pętlą w kierunku Polanówki.

Trasa linii nr 25 pozostaje w obecnym kształcie, w obu kierunkach przejazdu: … – Żeglarska – Krężnicka [Zemborzyce Górne 01/04] – z pominięciem ul. Cienistej i Osmolickiej.

Lokalizacja tymczasowego przystanku w Prawiednikach

Lokalizacja tymczasowego przystanku w Prawiednikach
Lokalizacja tymczasowego przystanku w Prawiednikach

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.