Autobusem miejskim z Lublina do Nałęczowa czy Muzeum w Kozłówce? Taki pomysł ma jeden z radnych

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce | fot. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Miejski radny apeluje to władz miasta o nowe połączenia komunikacji miejskiej. Chodzi o połączenie Lublina z Nałęczowem i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Co na to lubelski ratusz?

Autobusem z Lublina do Nałęczowa i Kozłówki

Miejski radny Marcin Nowak złożył do prezydenta Lublina interpelację w sprawie uruchomienia nowych połączeń komunikacji miejskiej. Chodzi o kursy autobusów miejskich z Lublina do Nałęczowa oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Radny Nowak twierdzi, że przeprowadził już rozmowy z władzami Nałęczowa i Województwa Lubelskiego, a także konsultował się z dyrekcją Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz Biurem Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

„Jestem przekonany, iż realizacja tego pomysłu przyczyni się do rozwiązania problemów w zakresie komunikacji między ośrodkami. Zarówno bowiem turyści oraz kuracjusze przebywający w Nałęczowie, jak i osoby zwiedzające Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, borykają się obecnie z problemem stałego, zwłaszcza weekendowego, przemieszczania się pomiędzy tym ośrodkami” – przekonuje radny Nowak.

Miejski radny uważa, że uruchomienie linii przyczyni się do zwiększenia liczby osób korzystających z walorów pozalubelskich ośrodków oraz pozytywnie wpłynie na czynniki ekonomiczne.

„Z uwagi na szczególny wakacyjny okres, związany z progresem branży turystycznej, proszę o podjęcie priorytetowych działań w przedmiotowej sprawie” – apeluje Marcin Nowak.

Ratusz nie odpowiedział jeszcze na interpelację radnego.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Już kiedyś czytałem o autobusach do Łęcznej, Lubartowa, Nałęczowa. Skończyło się na Zawieprzycach, Jabłonnej/Głuszczyźnie oraz Kawce i Nasutowie. Nasutów jest ładny bo blisko jest park krajobrazowy, no ale pokradli kursy, a kiedyś 24 to i w soboty jeździło. Zabrali bo była pandemia. Wczoraj jechałem przez Gdynię. Żadnego wysokopodłogowego złoma jak u nas w Lublinie, dużo nowych autobusów i trolejbusów (bo tylko Gdynia, Tychy i Lublin mają trolejbusy), autobus/trolejbus obok dworca jeden za drugim, np. linia 28. A u nas tylko na ten moment 34 kursujące piekielnie rzadko, o 30 i 154 nie wspominając. Brać przykład z 3x mniejszej Gdyni!

  2. Zamiast wymyślać takie głupoty, może zająć się budową systemu komunikacji publicznej, który przypominałby, że chcemy należeć do cywilizacji zachodniej? Jak to jest, że przejazd z jednego końca Paryża na drugi zajmuje 20min., ale przejazd z końca do końca 20x mniejszego Lublina zabiera godzinę? Wiem, bo ostatnio to sprawdzałem.

  3. Poprawić komunikację w Lublinie. A dopiero potem zastanawiać się nad innymi miejscowościami.