Audi roztrzaskało się na słupie, zginęło troje nastolatków. Są wyniki badań krwi

Samochód owinięty na słupie na ul. Jana Pawła II w Lublinie
Samochód owinięty na słupie na ul. Jana Pawła II w Lublinie | fot. KMP Lublin

Prokuratura otrzymała już wyniki badań krwi trójki nastolatków, którzy zginęli w wypadku niespełna miesiąc temu na ul. Jana Pawła II w Lublinie. 16-letni Kuba, który jako jedyny przeżył wypadek, nadal przebywa w szpitalu.

Wyniki badań krwi ofiar wypadku

Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 5 stycznia przed północą na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Na słupie oświetleniowym roztrzaskało się audi, którym podróżowała czwórka nastolatków z Lublina. W wyniku wypadki troje z nich poniosło śmierć na miejscu. Ofiarami są Patryk (18 l.), Piotr (17 l.) i Julia (16 l.). Jedynym, który ocalał, jest Kuba (16 l.), który nadal przebywa w szpitalu.

Powiązane:

Sekcje zwłok nastolatków wskazała, iż przyczyną zgonu u całej trójki były urazy wielonarządowe. Śledczy zlecili też badania toksykologiczne kierowcy oraz dwójki pasażerów. W tym tygodniu śledczy otrzymali wyniki badań krwi. Jak wynika z ustaleń biegłych, 18-letni kierowca i 16-letnia pasażerka nie mieli we krwi alkoholu. Prokuratura czeka jeszcze na wyniki 17-letniego pasażera.

Powiązane:

Są to częściowe wyniki badań toksykologicznych. Biegli sprawdzają też, czy osoby biorące udział w wypadku nie miały w organizmie innych substancji psychoaktywnych. Stan 16-latka, który jako jedyny przeżył ten tragiczny wypadek, się poprawia, lecz nadal przebywa w szpitalu. Prokuratura czeka na decyzję lekarzy, kiedy będzie można go przesłuchać.

Natomiast powołany biegły z zakresu ruchu drogowego ma za zadanie zrekonstruować wypadek i ustalić, z jaką prędkością poruszał się samochód. Śledczy zabezpieczyli również nagranie, które trafiło do sieci, a które miało zostać zarejestrowane przez jednego z uczestników na krótko przed wypadkiem.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A co ma do rzeczy czy pasażer był trzeźwy. Kierowca zawinił i tyle..