Atak pijanego szaleńca! Rzucił się na policjantów próbując ranić ich siekierą

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Fakt pomocy, jakiej udzielili mu policjanci, wywołał u kompletnie pijanego mężczyzny atak furii i agresor zaatakował policjantów siekierą.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie gminu Garbów. Policjanci zostali powiadomieni o kompletnie pijanym mężczyźnie, który leżał na chodniku. Na miejscu okazało się, że było to 65-letni mieszkaniec gminy Garbów. W związku z tym policjanci doprowadzili go do miejsca zamieszkania, gdzie został przekazany pod opiekę konkubinie.

W trakcie interwencji stał się bardzo agresywny. Zaczął wyzywać policjantów oraz grozić im pozbawieniem życia. Powiedział, że idzie po siekierę i ich zabije, po czym wybiegł na podwórze i udał się do komórki. Tam chwycił za siekierę, którą zaczął wymachiwać.

Policjantka w tym czasie zamknęła drzwi od zewnątrz. Wówczas mężczyzna zauważył stojącego przy oknie funkcjonariusza od razu uderzył siekierą w szybę rozbijając ją i próbując ranić policjanta. Funkcjonariusz uchylił się, dzięki czemu nie odniósł obrażeń.

Po chwili 65-latek został obezwładniony i zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.