Atak pijanego szaleńca! Rzucił się na policjantów próbując ranić ich siekierą

siekiera
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Fakt pomocy, jakiej udzielili mu policjanci, wywołał u kompletnie pijanego mężczyzny atak furii i agresor zaatakował policjantów siekierą.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie gminu Garbów. Policjanci zostali powiadomieni o kompletnie pijanym mężczyźnie, który leżał na chodniku. Na miejscu okazało się, że było to 65-letni mieszkaniec gminy Garbów. W związku z tym policjanci doprowadzili go do miejsca zamieszkania, gdzie został przekazany pod opiekę konkubinie.

W trakcie interwencji stał się bardzo agresywny. Zaczął wyzywać policjantów oraz grozić im pozbawieniem życia. Powiedział, że idzie po siekierę i ich zabije, po czym wybiegł na podwórze i udał się do komórki. Tam chwycił za siekierę, którą zaczął wymachiwać.

Policjantka w tym czasie zamknęła drzwi od zewnątrz. Wówczas mężczyzna zauważył stojącego przy oknie funkcjonariusza od razu uderzył siekierą w szybę rozbijając ją i próbując ranić policjanta. Funkcjonariusz uchylił się, dzięki czemu nie odniósł obrażeń.

Po chwili 65-latek został obezwładniony i zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.