Atak na biuro poselskie PiS. Policjanci zatrzymali 19-letniego wandala

Drzwi i elewacja biura poselskiego PiS w Lublinie zostały obrzucone jajkami i pomidorami oraz pomalowane sprayem
Drzwi i elewacja biura poselskiego PiS w Lublinie zostały obrzucone jajkami i pomidorami oraz pomalowane sprayem | fot. Marek Wojciechowski

Drzwi i elewacja biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej w Lublinie zostały obrzucone jajkami i pomidorami oraz pomalowane sprayem. Policjanci zatrzymali sprawcę.

19-latek odpowie za atak na biuro poselskie PiS w Lublinie

W czwartek (12.08) policjanci otrzymali zgłoszenie o dewastacji drzwi oraz elewacji budynku biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej w Lublinie. Niedługo później okazało się, że to nie były jedyne uszkodzenia, jakie wyrządził sprawca.

„Przy pomocy spraya pomalowana została także elewacja sąsiedniego budynku oraz nawierzchnia jednej z ulic w centrum Lublina” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci zabezpieczyli ślady oraz dokładnie przeanalizowali monitoring. Zebrane materiały pozwoliły policjantom z komisariatu 1. ustalić sprawcę. Jak się okazało, za malunkami stał 19-latek z Lublina. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zabytków oraz zarzuty niszczenia mienia.

„Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że dopuścił się tych czynów pod wpływem spożytego alkoholu” – dodaje kom. Gołębiowski. Za te przestępstwa może grozić do 8 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.