Atak maczetą w Lublinie. Napastnicy poważnie ranili 41-latka, leżał zakrwawiony na środku ulicy

Radiowóz policji na sygnałach świetlnych
Radiowóz policji na sygnałach świetlnych | fot. Dominik Wąsik

Do drastycznego ataku doszło w nocy z piątku na sobotę w Lublinie. Nieznani sprawcy poważnie poranili maczetą 41-latka i zostawili go na pewną śmierć. Dzięki szybkiej interwencji, udało się ocalić życie rannego. Trwa poszukiwanie napastników.

Leżał zakrwawiony na ulicy

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (31.03/1.04) na terenie dzielnicy Rury w Lublinie. Do naszej redakcji napisał jeden z zaniepokojonych czytelników, który dopytywał o nocne działania policji na ul. Rymwida.

Wiecie może co się stało w nocy na ulicy Rymwida? Ulica była zablokowana przez policję. Policyjni technicy układali białe oznaczenia w wielu miejscach na chodniku i ulicy, wyglądało jakby ktoś komuś coś zrobił złego – pyta czytelnik Sebastian.

Było około godziny 22.40, kiedy dyżurny lubelskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące leżącego zakrwawionego mężczyzny, który wcześniej został zaatakowany maczetą w okolicy skrzyżowania ulic Grażyny i Rymwida.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 41-latek został zaatakowany przez nieustalonych sprawców ostrym narzędziem (maczetą – przyp. red.), które zgubili nieopodal podczas ucieczki. Poszkodowany z ranami ciętymi został pretransportowany do szpitala.

Na miejscu przestępstwa pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli do badań wiele śladów. Równolegle na miejscu pracowali policjanci prewencji i kryminalni z komendy miejskiej, którzy rozpytywali mieszkańców i przeszukiwali teren, aby dokładnie wyjaśnić okoliczności i przebieg tego zdarzenia.

Na ten moment nie ustalono sprawców. Policjanci ustalają dokładne okoliczności ataku na 41-latka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że były to porachunki pseudokibiców.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Droga Aniu, prawidłowa nazwa dzielnicy to właśnie Rury. LSM to Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa, do której należy większość bloków w tej dzielnicy, stąd potoczne nazywanie jej LSM-em.