Arechin będzie lekiem wspomagającym w leczeniu zakażeń koronawirusa SARS-CoV-2

Leki przeciwbólowe dostępne tylko w aptekach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki będzie lekiem wspomagającym w leczeniu zakażeń koronawirusami typu beta: SARS-CoV, SARS-CoV-2, MERS-CoV.

Lek Arechin, firmy Adamed, uzyskał oficjalnie nowe wskazanie, którym jest leczenie wspomagające przypadków zakażenia koronawirusami SARS-CoV, SARS-CoV-2, MERS-CoV. Decyzja o zmianie do pozwolenia na dopuszczenie do obrotu została podjęta przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na podstawie badań klinicznych.

Arechin dopuszczony do leczenia wspomagającego w zakażeniu SARS-Cov-2

Podmiotem odpowiedzialnym za produkcję leku Arechin (Chloroquini phosphas) jest polska spółka Adamed Pharma. Firma w sobotnim komunikacie przekazała, że Arechin jest wytwarzany w zakładach produkcyjnych w kraju i będzie dostępny dla pacjentów wymagających leczenia tym produktem.

Firma zabezpieczyła zapas produktu na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych.

Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki – zarejestrowane dawkowanie

• Zakażenia koronowirusami typu beta.

• Zwykle 500 mg 2x dziennie po 1 tabletce (250 mg) od 7 do 10 dni, nie dłużej niż 10 dni.

• W uzasadnionych przypadkach 2x dziennie po 2 tabletki (500 mg) od 7 do 10 dni, nie dłużej niż 10 dni.

Jak działa Arechin?

Substancją czynną leku firmy Adamed jest chlorochina. To lek stosowany w leczeniu i profilaktyce malarii oraz reumatoidalnego zapalenia stawów. W Chinach przeprowadzono badania kliniczne nad skutecznością chlorochiny w leczeniu COVID-19, wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.