Antyterroryści sprawili niezwykły prezent maluchom ze Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej odwiedzili dzieci walczące z chorobami nowotworowymi w Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Mają kilka miesięcy życia, czasami rok lub kilka lat, gdy ich rodzice słyszą lekarską diagnozę – choroba nowotworowa. Maluchy trafiają do szpitala, gdzie pod specjalistyczną opieką walczą o zdrowie. Mimo bólu i cierpienia mali pacjenci tak jak wszystkie dzieci są ciekawe świata, mają swoje zainteresowania, chcą się bawić i śmiać. Mają też… marzenia. Jedno z nich spełnili dzisiaj policjanci z Sekcji AT KWP w Lublinie, którzy odwiedzili małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Mali pacjenci mogli zobaczyć umundurowanie i wyposażenia funkcjonariuszy, przymierzyć specjalne hełmy i przyjrzeć się z bliska, jak wygląda prawdziwa policyjna broń.  Wiele radości sprawił dzieciakom nasz specjalny robot, który wykorzystywany jest przez AT w trakcie ujawniania niebezpiecznych materiałów.

Podczas policyjnej wizyty uśmiech nie schodził z buziaków małych pacjentów.  To bardzo ważne, bo właśnie radość i śmiech chorych dzieci są niezmiernie istotne w walce z chorobą. Były oczywiście także policyjne prezenty, odblaski, puzzle, słodycze. Na oddział trafiła też policyjna maskotka sierżant Poli.

 

 

(fot. KWP Lublin)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.