Antyterroryści sprawili niezwykły prezent maluchom ze Szpitala Dziecięcego w Lublinie

PARTNER SERWISU

Policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej odwiedzili dzieci walczące z chorobami nowotworowymi w Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Mają kilka miesięcy życia, czasami rok lub kilka lat, gdy ich rodzice słyszą lekarską diagnozę – choroba nowotworowa. Maluchy trafiają do szpitala, gdzie pod specjalistyczną opieką walczą o zdrowie. Mimo bólu i cierpienia mali pacjenci tak jak wszystkie dzieci są ciekawe świata, mają swoje zainteresowania, chcą się bawić i śmiać. Mają też… marzenia. Jedno z nich spełnili dzisiaj policjanci z Sekcji AT KWP w Lublinie, którzy odwiedzili małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Mali pacjenci mogli zobaczyć umundurowanie i wyposażenia funkcjonariuszy, przymierzyć specjalne hełmy i przyjrzeć się z bliska, jak wygląda prawdziwa policyjna broń.  Wiele radości sprawił dzieciakom nasz specjalny robot, który wykorzystywany jest przez AT w trakcie ujawniania niebezpiecznych materiałów.

Podczas policyjnej wizyty uśmiech nie schodził z buziaków małych pacjentów.  To bardzo ważne, bo właśnie radość i śmiech chorych dzieci są niezmiernie istotne w walce z chorobą. Były oczywiście także policyjne prezenty, odblaski, puzzle, słodycze. Na oddział trafiła też policyjna maskotka sierżant Poli.

 

 

(fot. KWP Lublin)


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.