Andrzej Duda 11 listopada w Świdniku. Zaśpiewa z mieszkańcami pieśni patriotyczne

Prezydent Andrzej Duda przyleci w piątek do Świdnika, aby uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych z mieszkańcami.

11 listopada podczas obchodów Dnia Niepodległości Prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Świdniku. Przyleci prosto z Warszawy na lubelskie lotnisko ok. godz. 18, gdzie stamtąd prosto uda się na Plac Konstytucji 3 Maja.

Wizytę rozpocznie od złożenia kwiatów pod dwoma pomnikami. Następnie zaplanowane jest krótkie przemówienie. Po przemówieniu dołączy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych wraz z mieszkańcami.

– W tym roku, po raz pierwszy, zorganizowany zostanie koncert, podczas którego świdniczanie wspólnie zaśpiewają patriotyczne piosenki – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. Cieszy nas niezmiernie, że Prezydent Andrzej Duda przyjął zaproszenie i również dołączy do wspólnego śpiewania.

W czasie koncertu wystąpią dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Odśpiewają historyczne pieśni, które towarzyszyły Polakom podczas walki o niepodległość Ojczyzny. W drugiej części koncertu zaprezentują się również znani artyści, między innymi Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, Helicopters Brass Orchestra, chóry parafialne i liczni soliści. W sumie, na świątecznej estradzie pojawi się 506 wykonawców.

Koncert rozpocznie się o 17.00 na placu Konstytucji 3 maja. – Wejście na plac od godz. 16.00 – informuje poseł Artur Soboń.

Podczas wydarzenia obowiązywać będą szczególne środki ostrożności. -Uczestnicy będą wpuszczani na plac przez dwie bramki. Należy posiadać dowód tożsamości. Nie wolno wnosić alkoholu, szklanych naczyń, ostrych przedmiotów, w tym parasolek, siatek ani toreb. Nie należy wprowadzać zwierząt i rowerów. Nie będą wpuszczane osoby pozostające pod wpływem alkoholu – wymienia Soboń.

Należy również liczyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi na ulicach Niepodległości i Wyszyńskiego. Ul. Niepodległości będzie zamknięta dla ruchu od placu Konstytucji 3 maja do al. Lotników Polskich, a ul. Wyszyńskiego od skrzyżowania z Niepodległości do ronda z ul. Racławicką.

(fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.