Amerykański samolot wojskowy U.S. Air Force krążył nad województwem lubelskim

Samolot U.S. Air Force nad województwem lubelskim 27.08.2021
Samolot U.S. Air Force nad województwem lubelskim 27.08.2021 | Flightradar24

Samolot Northrop Grumman E-8 Joint STARS, wykorzystywany przez amerykańskie wojsko U.S. Air Force, krążył dzisiaj nad województwem lubelskim.

Samolot U.S. Air Force nad województwem lubelskim

O piątkowym przelocie amerykańskiego samolotu wojskowego należącego do U.S. Air Force nad województwem lubelskim zostaliśmy powiadomieni przez naszych Czytelników.

Zgodnie z zapisem trasy przelotu, amerykański samolot wystartował w piątek około godz. 6.30 z amerykańskiej bazy lotniczej w koło miasta Ramstein-Miesenbach w zachodnich Niemczech. O godz. 8.15 był już nad województwem lubelskim. Krążył nad nim przez następne dwie godziny (dokładnie 2h 15 min).

Na mapach maszyna oznaczona jest jako Boeing E-8C i nazywa się „REDEYE8”, czyli „czerwone oko”. Najprawdopodobniej jest to samolot rozpoznawczy Northrop Grumman E-8C, zmodyfikowany na potrzeby sił powietrznych Boeing 707.

Samolot U.S. Air Force nad województwem lubelskim 27.08.2021
Samolot U.S. Air Force nad województwem lubelskim 27.08.2021 | Flightradar24

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.